MG MGB 1979

SPRZEDANE

Numer nadwozia:WAX024170007

MGB było jednym z popularniejszych roadsterów w historii, swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim przynależności do linii lekkich brytyjskich roadsterów, które łączyły w sobie lekkość i przyjemność z prowadzenia.


Egzemplarz, który oferujemy Państwu w Classic Motors to przykład pięknej historii. MGB wyprodukowano jako pomarańczowego roadstera, który był przeznaczony na rynek amerykański. Jego przyszły właściciel, Polak mieszkający we Francji, podczas podróży do USA zakochał się w tym egzemplarzu, który należał do jego dalekiej rodziny. W 1983 roku odkupił auto, a następnie sprowadził je do Francji. W celu przygotowania auta do europejskiej eksploatacji, wymieniony został cały układ zasilania paliwem na wersję kontynentalną pozbawioną dławiącego silnik systemu EGR oraz dwa gaźniki. Auto otrzymało też nową, zieloną powłokę lakierniczą, dużo bardziej pasującą do brytyjskiego charakteru MG. Przez lata samochód był użytkowany jako drugie auto w domu. Wszelkie konieczne serwisy były przeprowadzane na czas, a dzisiejszy stan zachowania pojazdu jest rewelacyjny w porównaniu do licznych MGB dostępnych w Polsce. Rzadko można spotkać tak autentyczne auto.

Podsumowując – samochód przez nas oferowany to najlepszy przykład tego, że pojazdy klasyczne można jeszcze kupić od bardzo wczesnego właściciela. MGB na czarnej tablicy rejestracyjnej to dziś rzadkość i stanowi bardzo ciekawy kolekcjonerski okaz. Konkurencyjne oferty na samochody, które zostały sprowadzone z USA w ciągu ostatnich kilkunastu lat, nijak mają się do oferowanego egzemplarza, który jest do bólu autentycznym i zachowanym w świetnym stanie używanym samochodem, w przeciwieństwie do projektów wymagających drogiej i gruntownej renowacji.