Volvo PV544 1960

Cena: 37 000 złotych

Volvo PV544 był modelem przełomowym nie tylko dla marki, ale również dla historii motoryzacji. To właśnie ten model był pierwszym samochodem, w którym zainstalowano 3-punktowe pasy bezpieczeństwa.

Samochód, który oferujemy Państwu w Classic Motors to auto, które nosi wszelkie znamiona pojazdu kolekcjonerskiego. Auto trafiło do Polski z Austrii w 2005 roku w ręce prywatnego kolekcjonera. Następnie samochód został poddany kompletnej rozbiórce i remontowi. Karoseria była w dobrym stanie, jednak wszelkie newralgiczne punkty zostały naprawione, następnie auto polakierowano w oryginalny kremowy kolor. Od tego czasu, samochód był użytkowany sporadycznie, od kilku lat wykonując kilkudziesięciokilometrowe przebiegi roczne. Oferowany egzemplarz należy do rzadkiej serii Sport, która była wyposażona jeszcze w silnik B16 o pojemności 1,6-litra, jednak zasilany nie jednym, a dwoma gaźnikami, co owocowało mocą na poziomie 75 koni mechanicznych. Tego typu egzemplarze są dziś mocno poszukiwane przez kolekcjonerów w całej europie. Volvo jest pojazdem kompletnym, wszelkie elementy wyposażenia znajdują się na swoim miejscu i trudno mieć mu coś do zarzucenia. Kiedy samochód trafił do naszej firmy, Classic Parts Staniszewski, został przejrzany pod kątem mechanicznym oraz poprawiony pod kątem instalacji elektrycznej, która miała swoje kaprysy. Obecnie, możemy śmiało zaoferować auto gotowe do jazdy, które z pewnością będzie cieszyło nowego właściciela klasycznym kształtem i ponadczasowym charakterem. Lakier, mimo kilkunastu lat, prezentuje się dobrze, tak samo jak stan blacharki. Nie stwierdziliśmy żadnych ognisk rdzy. Elementy chromowane oraz akcesoria zamontowane na karoserii są w stanie bardzo dobrym. Cieszy miły dodatek w postaci charakterystycznego daszku, który dodaje autu jeszcze bardziej przyjaznego charakteru. Od strony mechanicznej, pojazd uruchamia się bez większych problemów i bardzo sprawnie radzi sobie na drodze, żaden z podzespołów nie wzbudza uwag. Zarówno silnik, jak i skrzynia, pracują bardzo dobrze.

Podsumowując, mamy do czynienia z prawdziwym pojazdem klasycznym, który dzięki swojej wartości historycznej może uzupełnić niejedną mniej lub bardziej rozbudowaną kolekcję. Z pewnością jest to pojazd nietuzinkowy i wyróżnia się na tle innych, bardziej popularnych klasyków. Dzięki szwedzkiej myśli technicznej, ta solidna konstrukcja sprawia dziś ogromną radość z posiadania, jak również z jazdy tym konkretnym egzemplarzem. Samochód jest zarejestrowany na “normalne”, białe tablice rejestracyjne.