Volvo P1800S

1967

SPRZEDANE

Numer nadwozia: 183351

Volvo P1800 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli, nie tylko w historii szwedzkiej marki, ale również w historii motoryzacji. Ponadczasowa linia zaskarbiła sobie serca wielu kolekcjonerów na całym świecie stając się niekwestionowaną gwiazdą wielu wystaw oraz aukcji motoryzacji klasycznej. Nie bez znaczenia była tu dość skomplikowana historia modelu jak również jego legendarna trwałość.


Volvo, które trafiło do naszego komisu jest przykładem niesamowitej jak na dzisiejsze czasy oryginalności. Co ciekawe, samochód przyjechał o własnych siłach z Norwegii, gdzie jest obecnie zarejestrowany. Historia auta rozpoczyna się w 1967 roku, kiedy to opuścił bramy fabryki w Goteborgu. Według zdobytych informacji, samochód przez ostatnich 12 lat należał do starszego obywatela Norwegii, by przed niecałym rokiem zostać odkupionym przez Polaka również mieszkającego w tym kraju. Niesamowity jest fakt utrzymania samochodu w obecnym stanie. Zarówno wnętrze, jak i wszystkie zamontowane akcesoria podkreślają ducha patyny, którym wyróżnia się oferowany przez nas egzemplarz.

Lakier

Powłoka lakiernicza zachowana jest w stanie dobrym/bardzo dobrym. Nie jest szczególnie porysowany i nie ma większych oznak eksploatacji.

Blacharka

Auto nie posiada ognisk korozji.

Akcesoria zewnętrzne

Wszelkie elementy zainstalowane na karoserii są w stanie dobrym/bardzo dobrym, dotyczy to zarówno elementów chromowanych, jak i innych akcesoriów.

Wnętrze

Wnętrze to jeden z mocniejszych elementów samochodu. Jest ono zachowane w stanie oryginalnym z zachowaniem patyny. Skóra pokrywająca fotele jest klimatycznie poprzecierana, jednak jej stan jest dobry. Cieszy fakt drobnych dodatków w postaci np. wiatraczka zamontowanego przy tylnej szybie, czy oryginalne radio.

Silnik i skrzynia biegów

Jednostka B18 pracująca pod maską Volvo nie tylko dobrze wygląda wizualnie, lecz również pracuje bez najmniejszych zastrzeżeń. Obecnie nic nie wskazuje na konieczność jakichkolwiek regulacji, auto przyspiesza bardzo sprawnie, a skrzynia biegów działa precyzyjnie.

Zawieszenie i hamulce

Samochód prowadzi się pewnie, nie występuje żadne ściąganie, bicie, ani stuki z zawieszenia. Hamulce pracują dobrze.

Podsumowując – Volvo P1800 zachowane w takim stanie to rzadkość. Obecna pozycja rynkowa pojazdu jest silna ze względu na spadającą podaż solidnych egzemplarzy oraz konieczność kosztownej renowacji aut dostępnych na rynku. Samochód jest zarejestrowany w Norwegii, sprzedawany przez obywatela tego kraju, przyszły właściciel będzie musiał sprowadzić samochód formalnie do Polski.