Mercedes-Benz C63 AMG 2010

Cena: 105 000 złotych

AMG – legendarny tuner Mercedesa dla wszystkich fanów marki spod znaku gwiazdy znaczy bardzo wiele. Te trzy litery wiązały się nieodłącznie z trudną do okiełznania mocą i, co za tym idzie, legendarną siłą marki. W ostatnich latach zaszło wiele zmian na rynku motoryzacyjnym i na chwilę obecną model W204 przygotowany przez AMG jest przedstawicielem wymierającego gatunku – to jeden z ostatnich modeli wyposażonych w ogromny silnik V8 o pojemności 6,2-litra. W przypadku tej jednostki napędowej, inżynierowie z Affalterbach nie musieli silić się na poprawę dźwięku za pomocą systemu nagłośnieniowego, jak to ma miejsce w najnowszych konstrukcjach – mamy tu do czynienia z jednym z ostatnich prawdziwych V8 swoich czasów.

Mercedes oferowany przez Classic Motors to klasyczny przykład super-cara użytkowanego na co dzień. Auto zostało wyprodukowane w 2010 roku. Obecny właściciel kupił pojazd z przebiegiem 5 000 km. Pierwszym właścicielem była firma pana Sobiesława Zasady z Krakowa. Na chwilę obecną na liczniku widnieje przebieg 151 000 km, natomiast samochód, zarówno wizualnie, jak i technicznie, prezentuje się bardzo dobrze, czyli tak jak na Mercedesa przystało. Auto od samego początku było serwisowane w stacji ASO Mercedes na ulicy Romera w Warszawie. Nie uczestniczyło w żadnych kolizjach, a wszelkie ingerencje lakiernicze miały charakter kosmetyczny (np. przedni spojler) i wynikały z charakteru użytkowania auta (jazda miejska). Auto prezentuje niesamowity charakter. Dźwięk i przyspieszenie robią piorunujące wrażenie.

Lakier
Samochód prezentuje się bardzo dobrze, powłoka lakiernicza nie została nigdzie naruszona, nie ma widocznych odprysków od kamieni. Jedyną skazą jest delikatna rysa na tylnym zderzaku.
Blacharka
Samochód nie był uszkodzony, ani naprawiany blacharsko.
Akcesoria zewnętrzne
Wszystkie elementy prezentują się bardzo dobrze. Do samochodu dołączany jest komplet kół zimowych.
Wnętrze
Wnętrze zachowane jest w stanie bardzo dobrym. Skóra nie ma przetarć, ani skaz. Wszystkie plastiki są w stanie bardzo dobrym, oryginalnym.
Silnik i skrzynia biegów
Legendarna już jednostka V8 to przykład dobrze ułożonego mechanizmu – oddaje pełną moc bez żadnych problemów, pracuje zgodnie z fabrycznymi założeniami. Skrzynia biegów pracuje bez najmniejszych zgrzytów, przełącza biegi sprawnie i niezauważalnie.
Zawieszenie i hamulce
Samochód prowadzi się pewnie, hamuje bardzo dobrze. Wszelkie naprawy były prowadzone przez serwis ASO, dzięki czemu możliwy jest wgląd w pełną historię serwisową.

Podsumowując – C63 AMG typoszeregu W204 to samochód z wymierającego gatunku. Ogromny silnik i niepodważalny charakter powodują, że ceny tego modelu, mimo że ma on zaledwie 10 lat, już zaczęły rosnąć, co jest świetnym prognostykiem na najbliższe lata. Patrząc na pozycję rynkową poprzednich modeli AMG, możemy liczyć się nie ze spadkiem cen w najbliższych latach, a właśnie ze wzrostem, co czyni C63 bardzo ciekawą alternatywą dla innych aut o sportowym charakterze.