Mercedes-Benz 300CE

1992

Cena: 9 900 złotych

Numer nadwozia: WDB1240501B838994

Auto zostało wyprodukowane w 1992 roku i trafiło oryginalnie do Holandii, skąd przyjechało do Polski w 2015 roku (rejestracja styczeń 2016). Obecny właściciel trochę nim pojeździł i teraz zdecydował się na sprzedaż w związku z planowanym powiększeniem rodziny – to był jego kawalerski pojazd Obecny przebieg to 190 tys. km. Wersja dość ciekawa, bo fabrycznie doposażona np. w elektryczny fotel kierowcy.
Blacharka:
Samochód wymaga punktowej naprawy przedniego lewego błotnika (częsty problem w W124) oraz powierzchownego wykwitu na drzwiach kierowcy.
Lakier:
Oryginalny kolor – Bornit. Powłoka na całym samochodzie jest lekko zmatowiała i nadaje się do polerki. Zeszło trochę klaru na lewym przednim błotniku (który i tak trzeba naprawić). Na prawym tylnym słupku jest spękanie.
Silnik i skrzynia:
Zarówno silnik jak i skrzynia pracują dobrze, auto przyspiesza jak trzeba, skrzynia zmienia biegi bez widocznych przestojów. Silnik ma nieznaczne wycieki oleju, które nie powinny stanowić większego problemu.
Zawieszenie i hamulce:
Samochód prowadzi się pewnie, hamuje również przyzwoicie. Niektóre elementy gumowe mogą wymagać wymiany (nic nie stuka) np. górna prawego przedniego amortyzatora.
Wnętrze:
Kompletne, zachowane w dobrym stanie z drobnymi eksploatacyjnymi uszkodzeniami. Podsufitka odklejona, wymaga naprawy. Szyba przednia i tylna wymagają wymiany (przykładowy koszt przedniej to 250zł).