Mercedes-Benz 220S

Coupe

1958

SPRZEDANY

Numer nadwozia:1800377507344

Mercedes 220 był równie luksusowym następcą modelu W187 i na dzień dzisiejszy nazywalibyśmy go po prostu S-klasą. Auto było produkowane w latach 1954-1960 w nadwoziach sedan, coupe i cabrio, natomiast pod maską każdego pojazdu z typoszeregu W180 gościła 6-cylindrowa jednostka napędowa. Samochody w “ciekawszych” wersjach nadwoziowych, a więc 2-drzwiowe, zarówno coupe jak i cabrio, stanowią dziś bardzo ciekawą lokatę kapitału i są rozchwytywane przez zachodnich kolekcjonerów ze względu na swoją niepodważalną klasę i ponadczasowy styl, który już w latach 50. na stałe zapisał się na kartach historii motoryzacji.

Egzemplarz oferowany przez Classic Motors to przykład dobrej renowacji w Polsce sprzed ok. 10 lat. Samochód trafił do kraju ze Stanów Zjednoczonych w 2007 roku. Następnie auto zostało poddane kompleksowej renowacji. Na chwilę obecną auto prezentuje się bardzo dobrze, ponieważ przez ostatnie lata było częścią kolekcji, która nie była nadmiernie używana, a jedynie utrzymywana zgodnie ze sztuką w stanie gotowości do użycia.

Lakier
Lakier, zarówno od strony przygotowania i wykonania, jak i zużycia należy określić na bardzo dobry. Powłoka jest równa, nie ma żadnych pęknięć, ani widocznych zarysowań.

Blacharka
Samochód został poddany kompleksowej renowacji od czasu której stał w suchym i ogrzewanym garażu – nie wymaga żadnych prac blacharskich.

Akcesoria zewnętrzne
Akcesoria zewnętrzne są w znakomitej większości kompletne, cieszy fakt np. działających wysuwanych kierunkowskazów. Wszelkie elementy zostały poddane pracom renowacyjnym i nie wymagają żadnych prac.

Wnętrze
Wnętrze, jak i cały samochód, jest w stanie bardzo dobrym. Brakuje mniej znaczących elementów, które nie wpływają na użytkowanie samochodu.

Silnik i skrzynia biegów
Silnik uruchamia się bez najmniejszego problemu i pracuje bardzo dobrze. Układ chłodzenia nie wykazuje żadnych problemów, skrzynia biegów pracuje bez zarzutów.

Zawieszenie i hamulce
Zawieszenie oraz hamulce nie wykazują żadnych niepokojących objawów.

Podsumowując – Ponton coupe to niesamowicie ciekawy pojazd, zarówno od strony kolekcjonerskiej, jak i czysto estetycznej. Wartość tego modelu stale wzrasta, egzemplarz, który oferujemy może okazać się słuszną inwestycją.