Mercedes 220 Cabriolet B (W187) 1951

Cena: 220 000 złotych

Modele 220 i 300 były w latach 50-tych wyznacznikiem luksusu dla odradzającej się potęgi samochodów spod marki Mercedes-Benz. Auta zostały zaprezentowane w kwietniu 1951 roku podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Prezentacja nowych modeli miała bardzo ważny cel do zrealizowania – przełamać bariery zbudowane podczas niedawno zakończonej wojny i przywrócić dawny blask marce.

220-stka została wyposażona w 6-cylindrowy, rzędowy silnik o pojemności, zgodnie z nazwą, 2,2-litra. Główny element napędu stanowiła manualna, 4-biegowa w pełni zsynchronizowana przekładnia sterowana dźwignią przy kierownicy. Jednostka o nazwie kodowej M180 generowała 80 koni mechanicznych. Auto rozpędzało się do 140km/h.

Wraz z 4-drzwiowym sedanem zaprezentowano 2 wersje kabrioletu (A oraz B) i coupe. Łącznie do 1955 roku powstało 18 514 egzemplarzy modelu 220, z czego zaledwie 997 w nadwoziu Cabriolet B.

Auto oferowane przez Classic Motors Staniszewski jest doskonałym przykładem przepychu, jaki Mercedes stworzył w latach 50-tych. Niewiele wiadomo na temat historii egzemplarza, trafił on do Polski z Wielkiej Brytanii kilka lat temu. Następnie zostało poddane odbudowie. Jako Classic Parts zostaliśmy poproszeni o naprawę ramy oraz dopracowanie takich szczegółów jak tapicerka i mechanizmy szyb, po czym trafiło do sprzedaży.

Z zewnątrz samochód prezentuje się dobrze, lakier nie wykazuje oznak zużycia, nie ma widocznych pęknięć. Elementy chromowane prezentują się w większości bardzo dobrze, na niektórych została zachowana oryginalna patyna. Wyposażenie auta jest kompletne. Jasne skóry i drewno są w stanie bardzo dobrym. Z mechanicznego punktu widzenia auto nie wykazuje oznak zużycia eksploatacyjnego, wszystkie mechanizmy działają poprawnie i nie wymagają ingerencji mechanicznej. Silnik uruchamia się pracuje równo bez żadnych problemów.

Oferta jest rzadkością, jest to jeden z 997 wyprodukowanych egzemplarzy. Samochód jest kompletny w stanie dobrym, nadający się do eksploatacji. Auto zarejestrowane jest jako zabytkowe.

Zobacz także