Mercedes-Benz 170S

1953

SPRZEDANY

Mercedes 170 był produkowany jeszcze od czasów przedwojennych, dokładnie od 1936 roku. Władze firmy zadecydowały o wznowieniu produkcji w 1946 roku, a co ciekawe, jedną z montowanych jednostek był silnik diesla. Wersje S wyposażone były w 4-cylindrowe o pojemności 1,7-litra.
Egzemplarz oferowany przez naszą firmę trafił do Polski w 2002 roku w stanie wymagającym kompleksowej renowacji. Dzięki podjętym pracom, auto do dziś prezentuje się bardzo dobrze i jest gotowe do jazdy.

Lakier
Lakier, mimo iż jest to nieoryginalny metallic, prezentuje się bardzo dobrze, a jakość prac należy ocenić bardzo wysoko. Samochód od czasu renowacji nie był znacząco używany, co reprezentuje stan powłoki lakierniczej.
Blacharka
Samochód został poddany kompleksowej renowacji od czasu której stał w suchym i ogrzewanym garażu – nie wymaga żadnych prac blacharskich.
Akcesoria zewnętrzne
Akcesoria zewnętrzne są w znakomitej większości kompletne, cieszy fakt np. działających wysuwanych kierunkowskazów. Wszelkie elementy zostały poddane pracom renowacyjnym i nie wymagają żadnych prac.
Wnętrze
Wnętrze, jak i cały samochód, jest w stanie bardzo dobrym. Brakuje mniej znaczących elementów, które nie wpływają na użytkowanie samochodu.
Silnik i skrzynia biegów
Silnik uruchamia się bez najmniejszego problemu i pracuje bardzo dobrze. Układ chłodzenia nie wykazuje żadnych problemów, skrzynia biegów pracuje bez zarzutów.
Zawieszenie i hamulce
Zawieszenie oraz hamulce nie wykazują żadnych niepokojących objawów.

Podsumowując – mamy do czynienia z ciekawym okazem, w dodatku bardzo rozsądnie wycenionym. Obecnie model ten osiąga ceny bliższe 40-50 tys. €, dzięki czemu można uznać naszą ofertę za wyjątkowo atrakcyjną.