Jaguar XJ

Sovereign V12

1988

SOLD

Numer nadwozia: SAJJDALW4CM481178

Jaguar XJ, jako linia modelowa, został zaprezentowany 1968 roku i zastąpił szereg limuzyn produkowanych wcześniej przez brytyjską markę. Pierwszy model produkowano w trzech seriach aż do 1992, kiedy to został zastąpiony przez XJ40. Na przestrzeni lat samochód przechodził różne przeobrażenia i ewolucje, natomiast przez cały ten czas stanowił wyznacznik stylu i elegancji w segmencie luksusowych sedanów i z powodzeniem konkurował z rosnącą w siłę niemiecką konkurencją.


Jaguar z naszej oferty to ciekawy przykład dobrze zachowanego, oryginalnego egzemplarza, który do dzisiaj ukazuje kunszt brytyjskich inżynierów w jego najlepszej formie. Auto opuściło fabrykę w 1988 roku jako Sovereign V12, co oznaczało najwyższą możliwą opcję wyposażenia w katalogu Jaguara w tamtych latach. Auto, zgodnie z nazwą, jest wyposażone w potężny silnik 5,3-litra V12 połączony z automatyczną skrzynią biegów. Wyposażenie, biorąc pod uwagę lata produkcji, rozpieszcza. Samochód charakteryzuje się oryginalnym charakterem zachowania i stanowi świetną bazę do odświeżenia niewielkim kosztem.

Lakier

Lakier auta prezentuje się dobrze, nie jest zmatowiały, nie ma przebarwień. Biorąc pod uwagę zachowane elementy dekoracyjne w postaci pasków bocznych, możemy mieć do czynienia z oryginalną powłoką lakierniczą.

Blacharka

Samochód wymaga drobnych, punktowych poprawek blacharskich.

Akcesoria zewnętrzne

Samochód z zewnątrz prezentuje się dobrze. Większość akcesoriów jest na swoim miejscu i auto należy ocenić jako kompletne. Zarówno elementy chromowane, jak i plastikowe są w stanie używanym, dobrym.

Wnętrze

Wnętrze pojazdu jest zachowane w stanie bardzo dobrym, zarówno skóra, jak i elementy drewniane prezentują się bardzo dobrze.

Silnik i skrzynia biegów

Silnik uruchamia się bez żadnych problemów, pracuje równo. Skrzynia biegów zmienia biegów bez wyraźnych opóźnień.

Zawieszenie i hamulce

Zawieszenie pracuje poprawnie, hamulce również.

Podsumowując – Jaguar XJ to prawdziwa limuzyna z charakterem. Auto, po drobnych poprawkach, będzie stanowiło świetną bazę na przyszłego klasyka, a dzięki swojemu charakterowi ma ku temu wszelkie predyspozycje.