Ford Taunus

1973

1300

SPRZEDANY

 Numer nadwozia: GBBFPS28735

Ford Taunus to świetny przykład przystępnego cenowo samochodu, w którym możemy poczuć obcowanie z prawdziwą, klasyczną motoryzacją.  Auto zostało wyprodukowane w 1973. Co ciekawe, samochód został zarejestrowany w Polsce już w 1982 roku, więc mamy do czynienia z długą polską historią. Taunus do 2004, a więc przez przeszło 20 lat, znajdował się w rękach jednego właściciela (woj.podkarpackie). Samochód został poddany renowacji kilka lat temu. Jakość prac należy określić jako solidne, aczkolwiek do pełni szczęścia należałoby poprawić kilka drobiazgów, które zostały opisane poniżej.
Blacharka:
Samochód nie posiada widocznych ognisk korozji, jest zabezpieczony od spodu i nic nie wskazuje, aby wymagał prac blacharskich.
Lakier:
Kilkuletnia powłoka lakiernicza posiada niewielkie pęknięcia na rantach okalających szyby, jednak konieczność ewentualnej ingerencji należy określić jako punktową.
Silnik i skrzynia:
Auto wyposażone jest w znaną i niewymagającą jednostkę 1.3 OHC znaną z innych modeli Forda. Silnik uruchamia się bez większych problemów, będzie wymagał drobnej regulacji zapłonu. Nie ma oznak dymienia, co pozwala sądzić, iż jednostka napędowa jest w dobrej kondycji. Skrzynia biegów pracuje dobrze, biegi wchodzą bez wyczuwalnych zgrzytnięć.
Zawieszenie i hamulce:
Zarówno zawieszenie, jak i układ hamulcowy pracują dobrze i nie wykazują oznak zużycia.
Wnętrze:
Mimo upływu lat, wnętrze samochodu prezentuje się bardzo dobrze. Jasna tapicerka nie nosi większych oznak zużycia. Podsufitka w stanie bardzo dobrym. Elementy wyposażenia samochodu pracują bez zastrzeżeń. Auto wyposażone jest w fabryczny szyberdach.

Ford Taunus oferowany przez Classic Motors jest ciekawą alternatywą dla innych klasycznych aut, w tym spod znaku gwiazdy. Stan zachowania należy ocenić jako dobry do drobnych poprawek. Cieszy fakt polskiej historii pojazdu, ponieważ coraz rzadziej możemy spotkać się z autami, których obecność w naszym kraju zaczęła się jeszcze w czasach PRL.