Ford Gran Torino

1972

SPRZEDANY

FORD GRAN TORINO w wersji HARDTOP COUPE z 1972 roku. Model ten produkowany był w latach 1968 – 1976, tej wersji nadwoziowej jedynie w 1972 r. Dokładnie ten rocznik został wykorzystany w filmie Clinta Eastwooda Gran Torino z 2008 roku.
Auto zostało sprowadzone z USA i pieczołowicie odbudowane w ciągu trwającej kilka lat renowacji – zostało pomalowane lakierem z palety Forda na zieleń butelkową, tapicerkę w pełni odnowiono wykorzystując sprowadzoną z Niemiec produkowaną specjalnie na potrzeby renowacji oldtimerów skórę bydlęcą barwioną powierzchniowo na kolor korespondujący z karoserią (tak jak w oryginale), wszystkie chromy zostały odnowione galwanicznie. Zadbano by cały osprzęt funkcjonował prawidłowo.
Silnik benzynowy V8 o pojemności 5.7 litra (351 cali sześciennych) i mocy katalogowej ok. 160 KM został odbudowany od podstaw na nowych częściach przez renomowaną firmę TROJANHORSES (http://www.trojanhorses.pl/) – wraz z samochodem nabywca otrzyma stosowny certyfikat. Samochód nie był testowany na hamowni, więc nie jestem w stanie ocenić jaką obecnie mocą dysponuje.
Auto było i jest bezwypadkowe, zostało odbudowane z przeznaczeniem do jazdy na co dzień i tak jest też wykorzystywane – w związku z tym nosi normalne ślady użytkowania. Samochód zarejestrowany jest na zabytek.

Blacharka:
Samochód był odbudowany kompleksowo i nie wymaga żadnych prac w zakresie blacharskim.
Lakier:
Powłoka lakiernicza prezentuje się dobrze, nawet po kilku latach nie wskazuje na jakiekolwiek uszczerbki.
Silnik i skrzynia:
Jednostka napędowa pracuje bardzo dobrze, uruchamia się bez najmniejszych problemów i charakteryzuje się dużą mocą. Skrzynia biegów (automatyczna) przełącza biegi bez problemów.
Zawieszenie i hamulce:
Zarówno zawieszenie, jak i układ hamulcowy pracują dobrze i nie wykazują oznak zużycia.
Wnętrze:
Wnętrze jest zachowane w perfekcyjnym stanie. Zgodnie z wcześniejszym opisem, do renowacji zostały użyte materiały najwyższej jakości i prezentują się rewelacyjnie.

Samochód oferowany przez Classic Motors Staniszewski jest idealnym przykładem prawdziwego muscle-car’a, który może dawać masę frajdy z użytkowania. Potężny silnik V8 oraz dobry stan techniczny to mieszanka gwarantująca pozytywne emocje.

Więcej dokładnych zdjęć znajdziecie Państwo pod adresem: https://photos.app.goo.gl/84JnX5U3jKJThhAv5