Fiat 125p 1968

Cena: 37 900 złotych

Fiaty 125p są obecnie jedną z ciekawszych możliwości na kupno polskiego klasyka. Włoska stylizacja oraz czasy w jakich auto powstawało, powodują że dziś auta te są jednymi z bardziej poszukiwanych aut zabytkowych w Polsce. Niezwykle cenione są wczesne wersje, które zdecydowanie różnią się od późniejszych wersji.

Fiat oferowany przez Classic Motors został wyprodukowany w 1968 roku i należy do najwcześniejszej serii montowanej na włoskiej licencji w Warszawie. Auto przez lata przechodziło kompleksową renowację oraz szereg modyfikacji, które powodują, że dzisiejszy wygląd auta jest niezwykle atrakcyjny. Od dłuższego czasu auto było używane sporadycznie, jedynie w lecie w celach rekreacyjnych. Przez większość czasu było przechowywane w naszym garażu Classic Parts. Lakier, mimo upływu kilku lat i drobnych eksploatacyjnych zadrapań, prezentuje się dobrze. Wszystkie elementy chromowane również są w stanie dobrym i nie wymagają poprawek. Pod maską zagościła jednostka 2.0 DOHC “z epoki” o mocy 112KM, dzięki czemu Fiat ma takie osiągi jakie powinien mieć od samego początku. Samochód swoim charakterem zdecydowanie odstaje od wersji 1300 i 1500. W środku zagościła piękna bordowa tapicerka, która doskonale zgrywa się z kolorem nadwozia. Oryginalna kierownica ustąpiła miejsca stylowemu, drewnianemu wolantowi sygnowanemu Nardi Torino. Wszelkie prace i modyfikacje były przeprowadzane zgodnie ze sztuką, dzięki czemu mamy do czynienia z samochodem, który cieszy stanem wizualnym, jak i technicznym. Auto jest wyposażone we wspomaganie kierownicy.
W przypadku oferowanego auta chyba jedyną i najlepszą opcją będą oględziny na żywo. Fiat prezentuje się bardzo atrakcyjnie i przyciąga wzrok. Zapraszamy!