Fiat 124 Coupe

1800

1974

SPRZEDANY

Numer nadwozia: 0253749

Fiata 124 można śmiało określić jako jeden z ciekawszych popularnych włoskich modeli swoich czasów. Samochód był produkowany w trzech seriach w latach 1967-1975 roku. Pod maskę trafiały znane z innych modeli Fiata silniki spod ręki Aurelio Lamprediego o pojemnościach 1.4-1.8-litra. Łącznie wyprodukowano 286 tysięcy egzemplarzy, z czego najmniej liczną grupę stanowiła trzecia seria określana kodowo jako CC – ok. 26% całej produkcji.


Fiat oferowany przez Classic Motors został sprowadzony do Polski z Niemiec w 2007 roku. Auto było częścią większej kolekcji aut klasycznych. Ze względu na ówczesny stan, po sprowadzeniu samochód został naprawiony blacharsko oraz polakierowany. Po tym procesie, Fiat trafił do suchego i ciepłego garażu, gdzie spędził następne lata będą raz na jakiś czas odpalanym i przeparkowywanym. Szczegółowy opis elementów samochodu prezentujemy poniżej:

Lakier

Samochód został polakierowany w całości, jakość prac lakierniczych należy ocenić jako średnie, jednak licujące z panującymi ponad 10 lat temu standardami. Powierzchnia lakieru jest zmatowiała, z pewnością zabiegi kosmetyczne przywrócą jej dawny blask.

Blacharka

Samochód został naprawiony blacharsko ponad 10 lat temu i zabezpieczony. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych widocznych źródeł korozji.

Akcesoria zewnętrzne

Samochód z zewnątrz prezentuje się dobrze. Większość akcesoriów jest na swoim miejscu i auto należy ocenić jako kompletne.

Wnętrze

Wnętrze pojazdu jest w stanie średnim i wymaga prac kosmetycznych oraz naprawy góry fotela kierowcy (materiał jest w całości). Nie wszystkie wskaźniki działają, należy przejrzeć układ elektryczny.

Silnik i skrzynia biegów

Silnik uruchamia się bez żadnych problemów, pracuje równo. Należy przyjrzeć się układowi wydechowymi (nieszczelność). Silnik nie ma większych wycieków, 5-biegowa skrzynia biegów pracuje dobrze.

Zawieszenie i hamulce

Ze względu na długotrwały postój, hamulce jak i zawieszenie będą wymagały przeglądu, natomiast na chwilę obecną pracują i nie wykazują zniszczeń. Hamulce biorą równo, jednak wymagają użycia siły.

Podsumowując – Fiat 124 Coupe to bez wątpienia jedno z bardziej przystępnych i jednocześnie ciekawych aut, które należy określić mianem pełnoprawnego samochodu klasycznego. Oferowany przez nas egzemplarz stanowi świetną bazę jako weekend driver lub, po przystosowaniu, jako baza na rajdy turystyczne.