Fiat 124 Spider

Cena: 53 000 złotych

Fiat 124 Spider to model, który zrobił niesamowitą karierę, jak na niewielkie, europejskie auto. W latach 70. udało mu się zawojować amerykański rynek do tego stopnia, że po dziś dzień jest tam autem stosunkowo popularnym.

Spider oferowany przez Classic Motors został wyprodukowany w 1980 roku z przeznaczeniem, jak ogromna większość całej produkcji, na rynek amerykański. Auto zostało wyposażone w 2-litrową jednostkę napędową zasilaną wtryskiem paliwa. Samochód trafił do Polski kilka lat temu z zamysłem kompleksowej renowacji. Po rozpoczęciu procesu, rozbiórce, naprawach blacharskich i położeniu nowego lakieru, Fiat trafił pod dach naszej firmy Classic Parts Staniszewski w celu dokończenia renowacji. Na dzień dzisiejszy, po 2 latach eksploatacji, samochód prezentuje się dobrze. Od strony wizualnej, powłoka lakiernicza mimo standardów niższych niż w naszej firmie, wygląda w porządku. Na lewym tylnym błotniku, przed kołem widoczne jest jedno pęknięcie, którego usunięcie nie powinno nastręczyć problemów. Cała galanteria zamontowana na zewnątrz samochodu, tj. elementy chromowane, zderzaki itd. prezentuje się świeżo. Wnętrze zostało obszyte jasną kremową alcantarą w połączeniu ze skórą w tym samym odcieniu i do dzisiaj prezentuje się świeżo. Drewno na desce rozdzielczej nie zmieniło się od czasu montażu i również wygląda bardzo dobrze. Wszystkie elementy wnętrza znajdują się na swoim miejscu i trudno wskazać miejsce, które wymagałoby poprawek. W trakcie montażu uszyliśmy również nowe, czarne dywany, dzięki czemu wnętrze w całości zachowuje swój świeży charakter. Od strony mechanicznej auto pracuje bardzo dobrze. Zarówno silnik, jak i skrzynia pracują bez zarzutu. Auto przyspiesza bez zadyszki i jest gotowe nawet do dalszych podróży. Zawieszenie oraz hamulce również nie wykazują żadnego zużycia i można liczyć na dalszą, bezproblemową eksploatację.

Podsumowując, mamy do czynienia z autem, które było poddane kompleksowej renowacji 2 lata temu. Mimo kapryśnej natury Fiatów z tamtych lat, auto jest w bardzo dobrym stanie technicznym i co najmniej dobrym stanie wizualnym. Idealnie nadaje się jako pierwsze auto klasyczne w rodzinie.

Zapraszamy na przejażdżkę!