Continental Mark II 1956

Cena: 295 000 PLN

Numer nadwozia:C56A1724

Numer silnika:ECU8016A

“Budować najwspanialsze samochody w Ameryce” – to motto przyświecało projektantom z działu Continetal. Od pewnego czasu trudno było o najbardziej luksusowe samochody na amerykańskim rynku. Z odpowiedzią przyszli twórcy Continentala Mark II, który został zaprezentowany 1956 roku. To wyjątkowe i obszerne coupe stało się jednym z bardziej rozpoznawalnych designów amerykańskiej motoryzacji z tamtych lat.

Continental Mark II oferowany przez Classic Motors opuścił fabrykę w 1956 roku jako 753 egzemplarz z kolei. Karoseria została polakierowana w jasnozielony kolor o numerze 07, wnętrze również charakteryzowało się podobną kolorystyką. C56A1724 opuścił salon w Syracuse w stanie Nowy Jork wyposażony w klimatyzację. Dzięki bogatej dokumentacji dowiedzieliśmy się, że jego pierwszym właścicielem był Lyle Conde, natomiast ostatnia wzmianka właścicielska na terenie Stanów Zjednoczonych pochodzi z 2000 roku, gdy auto było w posiadaniu Joe Schroth’a.

Po sprowadzeniu do Polski obecny właściciel poddał auto bardzo głęboko idącej renowacji. Samochód został rozebrany do ostatniej śrubki. Proces renowacji blacharskiej został zakończony ocynkowaniem karoserii oraz polakierowaniem w bardzo dostojny, czarny kolor. Wnętrze zostało obszyte szaro-czarną skórą. Wszystkie elementy mechaniczne zostały bardzo dokładnie odbudowane. Elementy chromowane są w stanie idealnym, a wszelkie braki w niektórych elementach takie jak kły zderzaka zostały odbudowane. Silnik o numerze ECU8016A został odbudowany przez francuską firmę specjalizującą się w renowacji amerykańskich silników. Na chwilę obecną pojazd jest w stanie nie wymagającym dalszych prac. Zarówno zawieszenie, jak również skrzynia i silnik pracują bez zarzutu.

Auto jest wyjątkowym przykładem odradzającej się potęgi amerykańskiej motoryzacji. Samochód ten został stworzony z zamysłem przebicia produkcji europejskich pod kątem luksusu i jakości wykonania. Samochody te są niezwykle rzadkie na rynku kolekcjonerskim, co powoduje, że ceny stale rosną. W przeszłości posiadaczami Mark II były takie sławy jak Frank Sinatra, czy Elvis Presley. W dniu dzisiejszym auto może stanowić perłę w niejednej kolekcji.

Film z uruchomienia silnika po remoncie

Zobacz także