Citroen DS21 1972

Cena: 87 900 złotych

Citroen DS – jedna z największych legend w historii motoryzacji. Auto, które zmieniło rozumienie tego co oznaczał komfort. Już w latach 50. Francuzi wytyczyli kierunek rozwoju, który do dziś jest darzony ogromnym szacunkiem oraz zainteresowaniem kolekcjonerów na całym świecie.

DSka, która trafiła do naszej oferty została sprowadzona do Polski ok.2 lat temu przez naszego zaprzyjaźnionego dyplomatę, stąd niebieskie numery rejestracyjne. Samochód został wyprodukowany w 1972 roku jako wersja DS21. Auto jest przykładem fantastycznie zachowanej patyny czasu przy relatywnie bardzo dobrym stanie technicznym. Wizualnie prezentuje się dobrze. Lakier, mimo swojego wieku, nie wymaga prac ani poprawek, jedynie drobnej kosmetyki. Wnętrze to ogromny plus oferowanego przez nas egzemplarza. Gruba, mięsista, brązowa skóra jest zachowana w świetnym stanie. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku, auto jest kompletne i nie brakuje nawet najmniejszych detali. Hydraulika pracuje bez większego wysiłku, nie ma wycieków. Zarówno zawieszenie, jak i hamulce działają bez zarzutu. Silnik to kolejna mocna strona DSki. Zasilana gaźnikiem jednostka uruchamia się bez żadnych problemów, pracuje bardzo równo. Skrzynia biegów również nie wykazuje oznak zużycia.

Mamy do czynienia z samochodem, który dzięki swojemu oryginalnemu charakterowi, z pewnością będzie cieszył swojego przyszłego właściciela stanem zachowania oraz stanem technicznym.

Zapraszamy do oględzin!