BMW Z1

1991

Cena: 210 000 złotych

BMW Z1 to pojazd wyjątkowy. Auto miało wprowadzić markę z Bawarii w ostatnią dekadę XX wieku (stąd nazwa Zukunft 1 – z niem.przyszłość) i trzeba przyznać, że dzięki swojej formie i technologii – udało się to. Elementem rozpoznawczym modelu stały się chowane w dół, zamiast otwieranych na boki czy do góry, drzwi. Samochód w latach 90. robił piorunujące wrażenie, a do dnia dzisiejszego stanowi przejaw niesamowitego zaawansowania technicznego tamtych lat. Konstrukcja Z1ki oparta jest na stalowym szkielecie, na który nałożono panele z PCW. Samochód był produkowany w latach 1989-1991, powstało 8 tysięcy tego ciekawego roadstera.

BMW, które trafiło do oferty Classic Motors to przykład prawdziwego kolekcjonerskiego auta. Samochód o przebiegu zaledwie 45 tysięcy kilometrów z pełną historią trafił do Polski z Japonii. W naszym kraju samochód jest od 2 lat i w tym czasie przeszedł szereg prac renowacyjnych, które były wymagane ze względu na nietypową konstrukcję samochodu. Na dzień dzisiejszy samochód jest w stanie idealnym, gotowym do jazdy.
Lakier
Lakier prezentuje się bardzo dobrze, nie ma żadnych rys i nie wymaga prac.
Blacharka
Ze względu na typ karoserii, samochód nie ma żadnych ognisk korozji, szkielet jest w stanie bardzo dobrym.
Akcesoria zewnętrzne
Samochód z zewnątrz prezentuje się bardzo dobrze. Wszystkie elementy są na swoim miejscu i są w stanie bardzo dobrym.
Wnętrze
Wnętrze pojazdu jest w stanie bardzo dobrym, zgodnym z niskim przebiegiem auta.
Silnik i skrzynia biegów
Silnik uruchamia się bez żadnych problemów, pracuje równo. Skrzynia biegów działa bez zgrzytnięć.
Zawieszenie i hamulce
Zarówno zawieszenie, jak i hamulce pracują bez zastrzeżeń.

Podsumowując – mamy do czynienia z rzadkim stanem zachowania tak wyjątkowego auta. Samochód jest w stanie kolekcjonerskim, bardzo dobrym i z pewnością będzie stanowił świetną bazę do inwestycji.