BMW-Alpina B10 3.3

1999

Cena: 35 000 złotych

Numer nadwozia: WAPBA33L09FE45065

Model E39 kojarzy się przede wszystkim z ogromnym sukcesem marki BMW, jednak oprócz cywilnych wersji, jak i tych bardziej sportowych oznaczonych jako M5, do dnia dzisiejszego najbardziej pożądanymi są te sygnowane logiem marki Alpina. Łącznie wyprodukowano zaledwie 261 sztuk tego limitowanego modelu. Zmiany w stosunku do seryjnego modelu objęły przede wszystkim jednostkę napędową, zawieszenie, ale również wnętrze. Na chwilę obecną model B10 3.3 stanowi najbardziej przystępną opcję wejścia w posiadanie wyjątkowej wersji E39, a wszystko wskazuje na to, że to ostatnia okazja przed znacznym wzrostem cen, który może nastąpić już niebawem.

Auto, które oferujemy opuściło fabrykę w 1999 roku jako 65. Alpina B10. Samochód trafił na rynek niemiecki, a następnie został sprowadzony do Polski. W kraju auto miało przygodę blacharsko-lakierniczą (lewy przód), jednak na chwilę obecną jego stan, jak również jakość wykonanych prac naprawczych nie budzi zastrzeżeń. Około trzech lat temu samochód trafił w ręce naszego Klienta, który użytkował Alpinę jako jednego z aut na co dzień, posiadając równocześnie inne pojazdy w swojej kolekcji. W tym okresie samochód został dokładnie wyserwisowany i na dzień dzisiejszy trudno znaleźć jakikolwiek element eksploatacyjny wymagający uwagi. Auto ma obecnie 179 500 km przebiegu.

Lakier
Powłoka lakiernicza prezentuje się bardzo dobrze, jakość wykonanych prac lakierniczych jest w naszej ocenie prawidłowa.
Blacharka
Samochód odróżnieniu od innych egzemplarzy E39 dostępnych na rynku, nie ma widocznej korozji.
Akcesoria zewnętrzne
Wszystkie elementy zamontowane na karoserii są w stanie bardzo dobrym i nie wymagają nawet zabiegów kosmetycznych.
Wnętrze
Wnętrze pojazdu prezentuje się bardzo dobrze, co zdaje się potwierdzać niski przebieg pojazdu.
Silnik i skrzynia biegów
Silnik pracuje bardzo równo i przyspiesza bez żadnych problemów. Auto porusza się sprawnie, skrzynia biegów pracuje bardzo dobrze.
Zawieszenie i hamulce
Zawieszenie oraz hamulce pracują wzorowo, nie ma żadnego ściągania ani stuków.

Podsumowując – E39 w wydaniu BMW to samochód na wskroś wyjątkowy. W eleganckiej karoserii typu sedan kryje się sportowa dusza. Jest to niezwykle ciekawy samochód, który zdecydowanie wyróżnia się na tle tłumu E39 na polskich drogach. Moc i elegancja sprawiają, że pojazd jeszcze przez długie lata będzie wzbudzał zachwyt innych użytkowników dróg.