Maserati 3200GT

3.2 V8 Biturbo

1999

Cena: 115 000 złotych

Numer nadwozia: ZAMAA38B000001220

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejne auto z kolekcji Classic Motors Staniszewski – jest nim wyprodukowane w 1999 roku Maserati 3200GT. Model powstał jako bezpośredni następca niezwykle limitowanego (326 sztuk) modelu Shamal, z którym dzielił rozwiązania techniczne układu napędowego. Pod maską tego ponadczasowego włoskiego coupe znajdziemy potężną jednostkę V8 o pojemności 3,2-litra. Silnik wspomagany jest przez dwie turbosprężarki, co generuje moc na poziomie niemal 370 koni mechanicznych, dzięki czemu auto wchodzi w sferę zarezerwowaną dla prawdziwych aut sportowych. 3200GT oferowane przez Classic Motors jest wyposażone w klasyczną i bezproblemową 4-biegową automatyczną skrzynię biegów oraz dyferencjał ze szperą. Połączenie tych wszystkich elementów daje piorunujące wrażenia z jazdy.

Samochód został sprowadzony do Polski z Japonii i od tego czasu znajduje się w rękach prywatnego kolekcjonera. Auto przeszło skrupulatny proces przygotowań, podczas których wymieniono fotele, uszyto nową podsufitkę oraz wykonano bardzo głębokie prace serwisowe oraz założone felgi z modelu 4200. Na dzień dzisiejszy auto jest przygotowane do eksploatacji. Na początku czerwca samochód przeszedł serwis olejowy wraz z wymianą klocków, uszczelniaczy wtryskiwaczy. Potwierdzeniem ostatniego serwisu jest faktura na przeszło 8 tysięcy złotych. Nad doborem odpowiednich części czuwali specjaliści z ASO Maserati Chodzeń.

Maserati 3200GT to świetny początek w realizacji marzeń o prawdziwym, włoskim sportowym aucie. Świetne osiągi i ponadczasowa stylistyka to bezdyskusyjnie najlepsza mieszanka, za którą mogą stać wyłącznie włoscy styliści i inżynierowie.

Więcej dokładnych zdjęć znajduje się w albumie: https://photos.app.goo.gl/2ys2MF7ZsHJpoeYf7