Volvo 850R

SPRZEDANE

DANE AUTA

ROCZNIK

1996

VIN

YV1LS5822V2368745

SILNIK

2.3 R5 241KM

OPIS SAMOCHODU

Volvo 850 w wersji R zredefiniowało pojęcie szybkiego przednionapędowego auta. Znane z wyścigów aut turystycznych szwedzkie auto stanowiło wyjątkową alternatywę dla niemieckich i japońskich konstrukcji.

Auto oferowane przez Classic Motors trafiło do Polski ze Stanów Zjednoczonych w 2018 roku. Volvo było delikatnie uszkodzone z przodu i nie uległo żadnemu poważnemu wypadkowi. Jest ono wyposażone w silnik 240-konny z serii T5. Po sprowadzeniu do Polski samochód został poddany ogromowi prac serwisowych i renowacyjnych. Na uwagę zasługuje przede wszystkim stan komory silnika, którą można przyrównać do samochodu nowego. Auto na chwilę obecną nie wymaga żadnych prac blacharskich, ani lakierniczych – jest w bardzo dobrym stanie wizualnym. Od strony mechanicznej – również ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Auto przyspiesza bardzo żwawo, skrzynia zmienia biegi jak trzeba. Zawieszenie pracuje cicho, hamulce są skuteczne. Wnętrze zostało poddane gruntownemu odświeżeniu, dzięki czemu fotele i kanapa wyglądają jak nowe.

Podsumowując – mamy do czynienia z autem coraz rzadszym na europejskim rynku. Stan w jakim jest obecnie samochód, oraz jego przebieg (53.500 mil) wskazują, że może okazać się świetnym zakupem pod kątem kolekcji.

Istnieje możliwość zakupu z kompletem oryginalnych kół Volans.

KONTAKT

E-mail

kontakt@classicmotors.pl

STAN POJAZDU

BLACHARKA

LAKIER

NAPĘD

ZAWIESZENIE

HAMULCE

WNĘTRZE

ELEKTRYKA

ZDJĘCIA

ZOBACZ WIĘCEJ