Daimler Double Six

V12

1992

Cena: 62 900 złotych

Jaguar XJ, czyli najwyższy model oferowany przez brytyjską markę, wyznaczał trendy stylu i komfortu. Pojazd oferowany przez Classic Motors Staniszewski jest przykładem tego, że na początku lat 90. można było zamówić również wyjątkowe dodatki. Auto pochodzi z 1992 roku, z rynku niemieckiego. Samochód został zamówiony jako nowy przez amerykańskiego pułkownika NATO stacjonującego w Niemczech. Co ciekawe, na pokład trafił komplet przednich foteli Recaro CSE, które stanowią niezwykle rzadki dodatek w serii XJ. Najwyższa możliwa opcja wyposażeniowa w karoserii XJ III serii i, można powiedzieć, finalny wypust pierwszej generacji modelu. Samochód jest zachowany w świetnej kondycji. Trafił do Polski z Niemiec w zeszłym roku. Z najważniejszych napraw, jakie zostały przeprowadzone, możemy wymienić wymianę wszystkich 4 tylnych amortyzatorów, regenerację kompresora klimatyzacji oraz naprawę przedniego lewego błotnika (rdza na okularze – element błotnika został precyzyjnie wycięty i wstawiony zgodnie ze sztuką naprawy podobnych samochodów). Obecnie Daimler prezentuje się niezwykle okazale i stanowi jeden z lepiej zachowanych egzemplarzy modelu jakie mieliśmy okazje obejrzeć, bądź serwisować. Obecnie licznik wskazuje ponad 170 tysięcy kilometrów.

Blacharka:

Samochód został poddany dokładnym oględzinom i obecnie, po naprawie błotnika, nie wymaga żadnych prac blacharskich

Lakier: 

Powłoka lakiernicza, mimo upływu lat, prezentuje się bardzo dobrze. Warto zwrócić uwagę na kolor lakieru, który był stosunkowo rzadko występującym w tym modelu.

Silnik i skrzynia biegów:

Silnik pracuje bardzo ładnie, uruchamia się bez najmniejszych problemów i generuje właściwą moc. Skrzynia biegów, co ciekawe, po przełączeniu na bieg D, bądź R, nie powoduje charakterystycznego szarpnięcia, które często towarzyszy użytkownikom XJów.

Zawieszenie i hamulce:

Zawieszenie zostało poddane rozległemu serwisowi eksploatacyjnemu i na chwilę obecną nie wymaga dalszych prac. Hamulce pracują bez zarzutów.

Wnętrze:

Wszystkie elementy wnętrza tj. zarówno drewno, jak i elementy plastikowe zostały zachowane w bardzo dobrym stanie. Wszystkie układy elektryczne działają zgodnie ze swoją funkcją. Tapicerka skórzana jest w bardzo dobrym stanie. Fotele Recaro idealnie dopełniają charakteru samochodu. Auto wyposażone jest w radio Becker.

Podsumowując, Daimler oferowany przez Classic Motors zdecydowanie wyróżnia się pośród innych ofert XJ dostępnych na rynku. Samochód jest w bardzo dobrej kondycji, został bardzo ciekawie skompletowany. Nie bez znaczenia jest również fakt, że do samochodu dostępna jest pełna dokumentacja serwisowo-fakturowa, co potwierdza doskonały stan oferowanego egzemplarza.

Dodatkowe zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/Y1nikEp3odk5LqUM6