Porsche 914

2.0

1974

SPRZEDANE

Porsche 914 to obecnie jedna z lepszych inwestycji w świecie motoryzacji zabytkowej. Model ten, mimo, że przez lata niedostrzegany i deprecjonowany przez kolekcjonerów, rośnie na wartości w zawrotnym tempie. Dużym popytem cieszą się przede wszystkim modele o pojemności 2.0, a w taką jednostkę wyposażony jest samochód oferowany przez Classic Motors. Auto zostało wyprodukowane w 1974 roku i trafiło na rynek amerykański. Następnie zostało sprowadzone do Polski kilka lat temu i kompleksowo odrestaurowany przez warszawski warsztat, który specjalizuje się w tym modelu. Samochód od tego czasu przejeździł 2 sezony letnie. Samochód jest obecnie w świetnej kondycji i nadaje się do bezproblemowej eksploatacji. Fabryczny wtrysk został zastąpiony przez nowe gaźniki Webera, dzięki czemu pracuje bez najmniejszych zarzutów, osiągając moc bliską fabrycznej. Samochód został wyposażony w komplet nowych amortyzatorów Koni.

Blacharka:

Samochód został kompleksowej naprawie blacharskiej, przed którą miał ognisko rdzy na jednym z progów. Na dzień dzisiejszy prezentuje się idealnie.

Lakier: 

Powłoka lakiernicza została wykonana profesjonalnie i nie wymaga żadnych prac kosmetycznych.

Silnik i skrzynia biegów:

Silnik jest w stanie bardzo dobrym, pracuje równo, bez zarzutów. Skrzynia biegów nie zgrzyta.

Zawieszenie i hamulce:

Zawieszenie i hamulce można określić jako bardzo dobre, w stanie zbliżonym do fabrycznego.

Wnętrze:

Wnętrze ma zachowany oryginalny charakter, a jedynymi odstępstwami od fabrycznej specyfikacji jest deska rozdzielcza obszyta czarną skórą (oryginalne deski miały tendencję do pękania) oraz kierownica wymieniona na klasyczny model Momo Prototipo (oryginalna w komplecie z autem). Stan wnętrza jest perfekcyjny. Auto wyposażone jest w oryginalne radio.

Podsumowując, Porsche oferowane przez Classic Motors jest świetnym egzemplarzem, który nie nosi żadnych oznak zużycia. Przeprowadzona renowacja nosi znamiona wysokiego profesjonalizmu. Ciężko obecnie znaleźć egzemplarz wyposażony w silnik 2.0 w tak dobrym stanie, a doprowadzenie pojazdu do podobnej kondycji pociągnie za sobą zdecydowanie większe koszty, niż zakup oferowanego przez nas egzemplarza.

Dodatkowe zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/SsNyFh6BgVuAsAGh6