Porsche 911

2.4

1969

Cena: 325 000 złotych

Auto opuściło fabrykę Porsche w 1969 roku jako 911T, stanowił więc podstawową wersję modelu. 911 w tej wersji było produkowane pomiędzy sierpniem 1968, a lipcem 1969. Auto było wyposażone w silnik o pojemności 2.0-litra i generowało moc na poziomie 110 KM. Za mieszankę paliwową odpowiadał zestaw Weberów 40 IDTP3C, który trafiał wówczas wyłącznie na rynek amerykański. Karoseria została wyprodukowana przez firmę Karmann i była jedną z 3561 sztuk dostarczonych jako K-Coupe w tamtym okresie. Samochód prawdopodobnie został dostarczony na oryginalnych felgach Fuchs o rozmiarze 5.5×15. 

Minęło wiele lat, samochód został sprowadzony do Europy. Jego “wakacje na Starym Kontynencie” zaczęły się od Niderlandów, gdzie trafił jako samochód wymagający już prac naprawczych. Stamtąd został zakupiony przez niemieckiego właściciela warsztatu, który postanowił tchnąć nowe życie w zmęczone życiem Porsche. Rozpoczął się długi i zaawansowany proces renowacji auta. Dzięki niemu auto prezentuje się dziś wyśmienicie. Pod tylną klapą zagościła większa i mocniejsza jednostka napędowa (prawdopodobnie oryginalna nie za bardzo nadawała się do odbudowy) o pojemności 2,4-litra i mocy 140 koni mechanicznych. Karoseria została pokryta charakterystycznym dla tego okresu produkcyjnego tj. Irish Green. Karoseria została poddana kompleksowej odbudowie, nie sposób było zostawić wnętrze bez podobnego zakresu prac. Na fotelach zagości rozpoznawalny czarno-biały materiał, sporo części zostało wymienionych na nowe. 

Blacharka:

Samochód został kompleksowej naprawie blacharskiej, na dzień dzisiejszy prezentuje się idealnie.

Lakier: 

Powłoka lakiernicza została wykonana profesjonalnie i nie wymaga żadnych prac kosmetycznych.

Silnik i skrzynia biegów:

Silnik jest w stanie bardzo dobrym, pracuje równo, bez zarzutów. Skrzynia biegów nie zgrzyta.

Zawieszenie i hamulce:

Zawieszenie i hamulce można określić jako bardzo dobre, w stanie zbliżonym do fabrycznego.

Wnętrze:

Wnętrze ma zachowany oryginalny charakter, jest w stanie bardzo dobrym i nie wymaga jakichkolwiek prac.

Podsumowując, Porsche oferowane przez Classic Motors jest świetnym egzemplarzem, który nie nosi oznak jakiegokolwiek zużycia. Silnik, mimo iż nieoryginalny, dał autu sporo wigoru, dzięki czemu auto prowadzi się świetnie i będzie idealnym samochodem na nadchodzący sezon.

Dodatkowe zdjęcia: https://photos.google.com/share/AF1QipMSUaIebw-qS0OeX4_6cOejbKcC7APTUF6wwLsRKpYg0upRW2mr6QAVz2XCUvwjFA?key=ZnBKNzVYYUl6Rm9iUjhHZDU0cnBFZGV1Z1FtdE9B